Tento most spája dve krajiny, vedie popod more aj cez umelý ostrov!

Pridal: Jaro_V

Jaro_V 17 rokov Rajecké Teplice 69 príspevkov

Kategória: Architektúra

Pridané: 16.09. '15 - 15:17

Švédsko a Dánsko prišli pred niekoľkými rokmi s ideou istým spôsobom prepojiť svoje hranice. Výsledkom tohto počinu sa stal najdlhší kombinovaný most v Európe s názvom Öresund alebo Øresund. Jeho výnimočnosť spočíva v tom, že v určitej svojej časti sa mení na tunel, ba čo viac, nachádza sa na ňom aj umelý ostrov, ktorý vytvorili z materiálu z morského dna. V podstate sa jedná o železničný a diaľničný most, ktorý vedie cez úžinu nachádzajúcu sa medzi Dánskom a Švédskom zvanú Öresund, po ktorej nesie názov.

Narozdiel od pasových kontrol, ktoré by ani na jednej z hraníc nemali prebiehať, pri vstupe do Švédska hrozia cestujúcim náhodné colné kontroly. Okrem poskytovania dopravy most slúži aj na poskytnutie internetového pripojenia pre celé Fínsko.

Samotný most má dĺžku osem kilometrov, podvodný Drogden Tunnel sa ťahá ďalšie štyri kilometre a tieto dve časti oddeľuje štyri kilometre dlhý ostrov Peberlom. Na ňom sa podľa najnovších informácií nachádza viac ako 500 druhov rastlín. Výstavba tohto zaujímavého projektu trvala len päť rokov a hneď po prehupnutí sa do nového milénia, teda v roku 2000, bol most oficiálne otvorený.

tunnel-bridge-oresund-link-artificial-island-sweden-denmark-10

tunnel-bridge-oresund-link-artificial-island-sweden-denmark-4

tunnel-bridge-oresund-link-artificial-island-sweden-denmark-13

tunnel-bridge-oresund-link-artificial-island-sweden-denmark-12

tunnel-bridge-oresund-link-artificial-island-sweden-denmark-11

tunnel-bridge-oresund-link-artificial-island-sweden-denmark-8

tunnel-bridge-oresund-link-artificial-island-sweden-denmark-14

tunnel-bridge-oresund-link-artificial-island-sweden-denmark-6

Zdieľaj na:


Endorfina ponuka

Náhodný článok

Mačky z Victoria’s Secret – FITNESS ŠPECIÁL

tumblr_myuzc9Eb2r1rnn9gno1_500

Leto sa pomaličky, ale istotne blíži a tak je najvyšší čas hľadať brigádu naberať kúpaliskovú formu. Objemovku nechaj na jeseň a začni pracovať na nedostatočne vypracovanej postave. Ako iste vieš, rozbiehajúci projekt s posilka.tv už naberá svoje rozmery, ..

Viac