Isaiah Zagar a jeho čarovná záhrada

Pridal: mrkva

mrkva 22 rokov Žilina 126 príspevkov

Kategória: Ostatné, Umenie

Pridané: 15.05. '14 - 10:55

Nevyčerpateľné zásoby ľudskej kreativity sa každým dňom predvádzajú v plnej kráse. Inak tomu nie je ani vo filadelfskej Magickej Záhrade, ktorá sa zvonka i zvnútra pýši farebnosťou, rôznorodosťou a štipkou akéhosi príjemného šialenstva.

photo-of-mosaic

Isaiah Zagar, miestny umelec, bol prvým človekom, ktorý začal ulicu obkladať a do dnešného dňa s tým neprestal. V roku 1960 začal do stien zapracovávať keramiku, sklo, fľaše, zámky, cementprakticky všetko, čo bolo farebné a vhodné na vsadenie do kamenného bloku South Street.

1363408_qukwJkxUvvfZnLp6lTnUFNfvKSo7Jx8qdRXjQHTuEjw

Celá jeho práca bola súčasťou hnutia podnikateľov a umelcov, ktorí prenajímali priestory a snažili sa obnovovať a reštaurovať jednotlivé časti ulice. V roku 2004 sa Zagar rozhodol na pozemku, ktorý nevlastnil, postaviť sochu a majiteľ dielo vystavil na dražbu. Po verejnej dražbe, ktorá skôr pripomínala neziskovú organizáciu a zbierku darov sa záhrada dostala do širšieho povedomia verejnosti.   

016

194

Ako roky ubiehali, vytvorilo sa vo Filadelfii viac než 100 mozaikových zoskupení a väčšina z nich je umiestnená práve na ulici South Street. Prechádzkou koridorom môžeš vidieť dielo jedného jediného umelca, ale rôzne štýly šikovne geograficky vsadené do stien.

IMG_5455

PMG3

Vykachličkované pasáže v spojení so sklom a keramikou sú Zagarovým vrcholovým počinom a najzaujímavejšou časťou záhrady. Spolu s manželkou Juliou, ktorá ho podporuje pri tvorbe ďalších kreatívnych kúskov žijú bezstarostný život v útrobách ulice a sú vďační za každý okamih.

Philadelphia_Magic_Gardens_Isaiah_Zagar_afflante_com_8

MagicGarden_R.Kennedy_12-587

magic-garden

P1020880

Magic Garden 268

IZ-Current-Projects_2

dsc_0369

IMG_5926

philadelphia__s_magic_garden_28_by_fairiegoodmother-d316kl0

V záhrade prebiehajú denno-denne rôzne umelecké workshopy, vystúpenia a je otvorená pre verejnosť.

Zdroj: www.flickr.com

Zdieľaj na:Najuniverzálnejšie svietidlá sú bodovky

Interior Of Modern Kitchen With Bar And Bar Stools.

Využijete ich na milión spôsobov, hodia sa do každej miestnosti a zahviezdia i v exteriéri – reč je o bodovkách, chameleónovi medzi svietidlami.Viete, kam všade ich môžete nainštalovať? Podhľady ..

Viac

Náhodný článok

Pharrell Williams prichádza s novým albumom!

pharell w

Dočkali sme sa! Americký producent, raper, spevák a člen dua The Neptunes, Pharrell Williams, vydáva takmer po ôsmich rokoch nový album! Počin s názvom G I R L by sa mal na pultoch objaviť 3. marca a bude vydaný pod labelom Columbia Records. Talentovaný ..

Viac