Highlife žije: Ako bolo na Hospitality Slovakia 2015?

Pridal: Rencitka

Rencitka 21 rokov Žilina 111 príspevkov

Kategória: Hudba, Podporujeme

Pridané: 19.04. '15 - 20:49

Sobota, 11. apríl. Pre niekoho to bol len obyčajný teplý jarný večer, pre milovníkov drumnbass-u sviatok. V tento deň totiž bratislavskú Refinery Gallery ovládol práve zvuk tohto žánru, keďže sa aj tento rok v týchto priestoroch uskutočnilo obľúbené podujatie Hospitality Slovakia. Korene eventovej značky Hospitality siahajú do Veľkej Británie, kde sa pod krídlami Hospital Records konajú tieto skvelé žúry už viac ako desať rokov. Slovenským fanúšikom d’n’b však nie sú cudzie,  keďže táto akcia zavítala do našich končín po prvýkrát už pred tromi rokmi.

H1

Úvodný scénar tejto akcie sa od ostatných veľmi nelíši. Do mestskej časti Vlčie Hrdlo prichádzame o ôsmej, kde sme sa opäť, rovnako ako aj po minulé roky, dopravili neoficiálnym party busom, ktorý vďaka väčšine posádky pár nič netušiacim cestujúcim pripomínal skôr zoologickú záhradu ako vozidlo mestskej hromadnej dopravy. Tradičnú autobusovú warm-up party máme teda za sebou, prichádzame k areálu Refinery Gallery, kde sa pomaly začínajú zhromažďovať ďalšie skupinky ľudí a zohrievať obrubníky. Na parkovisku sa už vo veľkom zoznamuje, rozpráva a popíja. Ale aj tancuje. Keď však odbíja už desiata hodina nočná a príjemný vánok sa postupne mení na studený vietor, skonštatujeme, že je načase sa premiestniť už dnu.

Vchádzame do priestorov Refinery Gallery, ktoré už veľmi dobre poznáme, a síce prešli nejakými príjemnými zmenami. Návštevníci si teda mohli oddýchnuť a chillovať v Gluuu.tv chill zóne a na poschodí bola pre nich otvorená terasa, kde sa mohli vyvetrať a dať si pauzu od tancovania či zapáliť si na čerstvom vzduchu.

H7

Našu hudobnú šnúru sme odštartovali na Signall_fm stage-i, kde sa v tom čase za gramcami nachádzal Clive, ktorý dav rozohrial svojím výborným setom, v ktorom zazneli skvelé skladby od zvučných mien ako Enei či Commix.

Napokon sme sa premiestnili na Main stage, kde už svoj set odpaľoval prvý headliner z radov Hospital records, Lynx. Na stejdž sa k nemu pridal aj MC Texas, ktorý v priebehu celého večera robil spoločnosť všetkým headlinerom na hlavnom pódiu. Lynx svojím nabitým a energickým setom roztancoval davy a úspešne ich tak pripravil na ďalších zástupcov známeho britského labelu – dvojicu Fred V & Grafix.

H6

A napokon nastal konečne ten čas, kedy sa na hlavnom pódiu predviedol drum’n’bassový veterán, nekorunovaný kráľ liquid funku, Lincoln Barrett a.k.a. High Contrast. Ten odohral prvotriedny set plný výborných trackov, vrátane jeho vlastných, takže selekcia pozostávala aj z takých hitov ako remix skladby Hometown Glory, Basement Track, Kiss Kiss Bang Bang či If We Ever, ktoré nechýbajú takmer v žiadnom z jeho mixov.

Už menej pozitívny bol fakt, že High Contrast hrá v rovnakom čase ako headliner Signall_fm stage-u – Lenzman. Aj keď sa nám z hlavného stejdžu odchádzalo veľmi ťažko, nechceli sme si ho predsa nechať ujsť. A oplatilo sa.

H2

Líniu britských hviezd z Hospital Records ukončil Logistics. Hoci Logy zahral príjemne, pre mňa bolo jeho vystúpenie trošku sklamaním, keďže moje osobné očakávania nesplnil. V jeho mixe mi určite chýbalo viac jeho starších skladieb, vďaka ktorým bol v minulosti jeden z mojich najväčších favoritov na drum’n’bassovej scéne.

Keďže už vonku začínalo pomaly svitať a vtáky pípať, vedeli sme, že prišla skorá hodina ranná a s ňou zároveň najvyšší čas zábavu, teda aspoň v našom prípade (bohužiaľ, ale možno aj chvalabohu), ukončiť.

H5

Rovnako, ako aj v prípade minuloročného Let It Roll-u si dal organizačný tím naozaj záležať a všetko na akcii fungovalo výborne. Toaliet bolo dostatočné množstvo, miesta v šatni taktiež. A hudobného kajšmentkera určite potešil kvalitný Funktion One zvuk, ktorý návštevníkom masíroval uši.

V konečnom dôsledku však Hospitality rozhodne nesklamala a titul najväčšej drum’n’bassovej udalosti tejto jari jej právom patrí. Na budúci rok sa teda určite vidíme!

Zdroj fotografií: reefee.sk

Zdieľaj na:


Endorfina ponuka

Náhodný článok

Gotham v nových televíznych spotoch

10273112_823049951058330_2732960037761542439_o

“Sometimes you gotta do bad things to do good.” Televízna stanica FOX vydala tri nové televízne spoty z očakávaného seriálu Gotham. Každý z nich ponúka viacero nových záberov. Pilotný diel bude mať premiéru už tento víkend v San Diegu na ..

Viac