CONVERSE – viac než obyčajné tenisky!

Pridal: Ďuri

Ďuri 20 rokov Bardejov 23 príspevkov

Kategória: Móda, Tenisky

Pridané: 29.03. '15 - 12:10

shoes_converse_sneakers_all_star_red_1366x768_47789

Mnohí z nás zvyčajne nevedia nič, alebo prinajlepšom vedia len úplne málo o tom, v čom denno-denne chodia. Schválne, pokiaľ práve nesedíš doma v papučiach, ale máš na nohách nejaké topánky, skús sa zamyslieť, čo by si o nich vedel/a povedať okrem toho, akú majú farbu a či sú pohodlné.

Z vlastných skúseností viem, že po svete nechodí veľa ľudí, ktorí vedia niečo o značke, ktorú majú obutú prípadne oblečenú. V tomto článku sa dozvieš niečo viac o nesmierne populárnej značke CONVERSE. V krátkosti si prejdeme históriou a taktiež ti predstavím zásadné modely, na ktorých už spomenutá značka stavia svoje meno.

Retail_790-x-240-banner-1

Osobne sa od prvej hodiny dejepisu na základnej škole veľmi nemusím s dátumami a rokmi, takže aj v tomto článku budú pomenej (aj tak si ich nezapamätáš). Začnem azda tým najdôležitejším rokom, ktorým je rok 1908, kedy americká značka uzrela svetlo sveta. Stačí ti vedieť, že ju založil chlapík menom Marquis Mills Converse a už od začiatku zažívala táto spoločnosť obrovský progres.

Firma sa stala ešte známejšou vďaka basketbalu, keď v roku 1917 pribudol do spoločnosti hráč Chuck Taylor, ktorý spropagoval model All Star (v súčasnosti je na spomínaných teniskách logo firmy – hviezda v kruhu spolu s s podpisom spomínaného basketbalistu).  Posledným rokom bude rok 2003, kedy začali mať v Converse existenčné problémy a tak ju zastrešila spoločnosť NIKE.

V nasledujúcej časti by som ti rád predstavil modely, ktoré sú z môjho pohľadu pre značku niečím výnimočné. Nájdeš tu napríklad najkultovejší model, ktorý táto spoločnosť predáva, ale aj náš tip, pri ktorom ti vysvetlím, prečo by ti daný kúsok nemal chýbať v botníku!

Začneme teniskami s názvom Chuck Taylor All Star. Asi neexistuje človek, ktorý by daný kúsok nepoznal. Takzvané “kotníkovky“ sú preslávené už od čias začiatkov basketbalu v Amerike. Veľa sa od tej doby na nich nezmenilo – snáď len to, že dnes v obchode nezoženieš už len klasické textilné “chuckies“, ale aj kožené, ktoré sú hlavne menej náročné na údržbu.

teniska 1

teniska 4

Chuck Taylor sa samozrejme rozdeľujú do viacerých modelových variánt, ako napríklad Dainty, Platform, Rubber, pričom tie zoženieš taktiež v rôznych výškových prevedeniach od najnižších až po takzvané “high“. Je už len na tebe, čo sa ti páči a aký model si vyberieš, no každopádne ti zaručujem, že po kúpe sklamaný/á neostaneš!

teniska 2

Ďalšia modelová rada, ktorú ti predstavím, je výnimočná Star Player. Od ostatných Conversiek sa okrem iného líši aj tým, že má na boku a päte trošku iné logo, na aké sme pri tejto značke zvyknutí. Zaujímavosťou možno je, že tento model ti, narozdiel od klasických, plátených All Starov, viac ochráni nohu v chladnejšom počasí. Čo má však tento kus so spomínanými All Starmi podobné je to, že tento ho nájdeme aj vo vysokom a taktiež aj nízkom prevedení. Tenisky sa radia skôr k módnej obuvi ako k športovej. So športom ich spája maximálne ich basketbalový look z 90-tych rokov minulého storočia.

No a konečne sa dostávame k modelu, ktorý ti odporúčame my.  Nie, nebude to nejaký nový futuristický model z kolekcie 2020, ktorá ešte ani nevyšla. Naopak model, ktorý ti o chvíľu predstavím, sa rokmi výrazne neinovuje a ani nepodlieha prísnym trendom, no predsa je a aj vždy bude nadčasový.

Jedná sa o model Chuck Taylor, či už vysoký alebo nízky, a to najmä v bielej alebo čiernej farbe. Tento pár topánok sa okrem plesových šiat hodí asi ku všetkému. Neutrálna, ľahko kombinovateľná farba ti zaručí, že si k nim môžeš dať vlastne čokoľvek a nadčasový dizajn z teba urobí štýlového jedinca kdekoľvek na tejto planéte.

teniska 3

Ako som spomínal na začiatku, tak by som ti rád ponúkol aj zopár zaujímavosti zo sveta tejto firmy a taktiež pripomenul, že v dnešných dňoch nenosia túto značku len tenisky, ale už aj oblečenie. Kúsky z dielne Converse si dnes môžeš kúpiť v zhruba 160 krajinách sveta, pričom dohromady tento kolos vyrobil asi 370 miliónov skvostov. No a ešte jedna pikoška: s dizajnom All Star-ov sa od roku 1949 skoro vôbec nepohlo (pre mňa sú to tenisky, ktoré majú jeden z najsilnejších retro lookov vôbec)

teniska 5

Verím, že ti tento článok trošička napovedal, prečo si Conversy idú obyčajní ľudia, ale aj známe osobnosti u nás i vo svete. Napríklad nami podporovaný Kali si takmer výhradne ide len túto značku tenisiek. Zo známych Sloveniek spomeniem napríklad populárnu herečku Kristínu Svarinskú.

Prečo sú Conversky tak obľúbené? Ide totiž o jedinečný štýl spočívajúci v absolútnej jednoduchosti, ktorá túto značku sprevádza dlhé roky a spravila z nej jeden z najvyhľadávanejších artiklov na trhu!

Do pozornosti ti dávame aj ŠIROKÝ VÝBER NA NAHODSA.SK, kde ti určite padne do oka aspoň jeden počin tejto značky s neodmysliteľnou hviezdou v logu!

Zdieľaj na:Ako správne vybrať sťahovaciu bielizeň?

obr final

Pokiaľ chcete schudnúť, musíte zdravo jesť a ideálne trošku cvičiť. O tom niet pochýb. Sťahovacia bielizeň vám však hlavne na začiatku chudnúceho procesu vytvaruje problematické partie a zvýši ..

Viac

Náhodný článok

Celebrity, na ktoré by si nepovedal/a, že fotili pre Playboy!

lizzy-jagger-playboy-LB

Časopis Playboy ti určite nemusím predstavovať, keďže ho všetci dobre poznáme vďaka dvom veciam. Nahé slečny a logo zajačika. Samozrejme, aj článok o samotnom vývoji loga by bol zaujímavý, ale tak – ženy sú ženy. Majiteľ Hugh Hefner si však do ..

Viac